Darmowa dostawa od 29,99 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Baterie

( ilość produktów: 254 )
NapięcieNapięcie
+ Rozwiń- Ukryj
Rozmiar ogniwaRozmiar ogniwa
+ Rozwiń- Ukryj
Typ ogniwaTyp ogniwa
MarkaMarka
+ Rozwiń- Ukryj

Baterie

 

Baterie jednorazowe, zwane również bateriami alkalicznymi lub litowymi, to baterie, które można używać tylko raz i nie można ich ładować. Są powszechnie używane w różnych urządzeniach codziennego użytku, takich jak latarki, piloty telewizyjne, zegarki, zabawki, odtwarzacze muzyki, aparaty fotograficzne itp.

Baterie jednorazowe mają zwykle korpus wykonany z metalu lub plastiku i są wypełnione różnymi chemicznymi składnikami, takimi jak cynk i mangan lub cynk i wodór. Te substancje chemiczne reagują ze sobą wewnątrz baterii, generując elektryczność, która zasila urządzenie.

Najpopularniejsze typy baterii jednorazowych to baterie AA (o średnicy 14,5 mm i wysokości 50,5 mm) i baterie AAA (o średnicy 10,5 mm i wysokości 44,5 mm). Baterie jednorazowe dostępne są również w innych rozmiarach, takich jak baterie C, D, N i 9V, guzikowe, cylindryczne itd.

Kiedy bateria jednorazowa się wyczerpie, nie można jej ponownie naładować i należy ją wymienić na nową. W związku z tym baterie jednorazowe generują duże ilości odpadów, co może być problematyczne dla środowiska. Dlatego zaleca się stosowanie akumulatorów wielokrotnego użytku (rechargeable) tam, gdzie to możliwe, aby zmniejszyć ilość generowanych odpadów.

pixel