Darmowa dostawa od 29,99 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Baterie do radiotelefonów

( ilość produktów: 14 )
NapięcieNapięcie
Typ ogniwaTyp ogniwa

Baterie do radiotelefonów i krótkofalówek

 

Baterie do radiotelefonów i krótkofalówek są zwykle specjalnie zaprojektowane do pracy w tego typu urządzeniach. Mają one różne pojemności i napięcia, w zależności od modelu i typu radiotelefonu.

Istnieją różne rodzaje baterii stosowanych w radiotelefonach i krótkofalówkach. Praktycznie jednym z najpopularniejszych rodzajów baterii jest akumulator litowo-jonowy (Li-ion). Jest on bardzo popularny ze względu na swoją wysoką pojemność i niską wagę. Akumulator Li-ion jest również trwały i można go ładować wielokrotnie.

Innym rodzajem baterii stosowanym w radiotelefonach i krótkofalówkach jest akumulator niklowo-kadmowy (Ni-Cd). Ten rodzaj baterii jest stosunkowo tani, ale ma mniejszą pojemność niż akumulator Li-ion. Akumulator Ni-Cd może być również podatny na tzw. efekt pamięci, czyli utratę pojemności w przypadku niewłaściwego ładowania. Ogniwa Ni-Cd do radiotelefonów w UE zostały wycofane ze sprzedaży.

Inne rodzaje baterii stosowanych w radiotelefonach i krótkofalówkach to między innymi akumulatory niklowo-metalowo-wodorkowe (Ni-MH) Akumulatory Ni-MH są podobne do akumulatorów Ni-Cd, ale mają większą pojemność i są bardziej przyjazne dla środowiska.

Każdy producent radiotelefonów i krótkofalówek może mieć własne zalecenia dotyczące rodzaju baterii, który należy stosować w danym modelu. Dlatego warto sprawdzić instrukcję obsługi lub skonsultować się z producentem, aby wybrać odpowiednią baterię do konkretnego urządzenia.

pixel