Darmowa dostawa od 29,99 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Jakie są różnice pomiędzy akumulatorkiem 1,2V Ni-MH a baterią alkaliczną 1,5V?

2023-12-07
Jakie są różnice pomiędzy akumulatorkiem 1,2V Ni-MH a baterią alkaliczną 1,5V?

Różnice między akumulatorem 1,2V Ni-MH a baterią alkaliczną 1,5V to:

  1. Napięcie: Akumulator Ni-MH ma niższe napięcie nominalne (1,2V) w porównaniu do baterii alkalicznej (1,5V). To oznacza, że akumulator Ni-MH może mieć nieco mniejszą wydajność energetyczną w niektórych urządzeniach elektronicznych, które są zoptymalizowane pod kątem napięcia baterii alkalicznej. W niektórych przypadkach może być wymagane stosowanie kilku akumulatorów Ni-MH, aby uzyskać odpowiednie napięcie.

  2. Technologia: Akumulator Ni-MH jest wielokrotnego użytku i może być ładowany wielokrotnie, podczas gdy bateria alkaliczna jest jednorazowego użytku i po wyczerpaniu się musi zostać wymieniona.

  3. Pojemność: Akumulatory Ni-MH zwykle mają większą pojemność w porównaniu do baterii alkalicznych. Oznacza to, że akumulatory Ni-MH mogą wytrzymać dłużej podczas użytkowania, zanim będą musiały zostać ponownie naładowane.

  4. Samorozładowanie: Akumulatory Ni-MH mają tendencję do wykazywania większego samorozładowania w porównaniu do baterii alkalicznych. Oznacza to, że jeśli akumulator zostanie naładowany i nie będzie używany przez pewien czas, to straty energii będą większe niż w przypadku baterii alkalicznej.

  5. Koszt: Akumulatory Ni-MH są zazwyczaj droższe niż baterie alkaliczne, ale mogą być bardziej ekonomiczne w dłuższej perspektywie, ponieważ można je wielokrotnie naładować i ponownie używać.

W zależności od zastosowania, każde źródło energii może mieć swoje odpowiednie zastosowanie.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2023
pixel